Wijnsoort Mousserend
Wijnstijl Droog
Land Frankrijk
Streek Champagne
Druivenrassen 80% Chardonnay en 20% Pinot Noir,
De Prestige heeft een hele fijne mousse met een krachtig, maar heel elegant karakter. Met tonen van geel fruit, lichte citrus,
Lees meer.
Wijnsoort Mousserend
Wijnstijl Droog
Land Frankrijk
Streek Champagne
Druivenrassen 80% Chardonnay en 20% Pinot Noir,
De Prestige heeft een hele fijne mousse met een krachtig, maar heel elegant karakter. Met tonen van geel fruit, lichte citrus, appel, boterbabbelaar, wat toast en rijpe tonen. Heeft wat langer op z’n ‘lit’ gelegen, waardoor deze champagne een prachtig karakter heeft. Complete, zeer elegante en mooie spannende (mond)beleving. Vraagt mooie aandacht van de smaakpapillen, de smaak blijft prachtig nagalmen in de mond.
Het champagnehuis Koechlin is een klein familiebezit in het zuiden van de champagnestreek, in de Cote de Bar! Men bezit hier 2.4 ha wijngaarden die biologisch beheerd worden. Xavier Koechlin heeft zich in de 90er jaren gevestigd in het dorpje Saulcy. Een idyllisch en afgelegen dorp met maar liefst 86 inwoners waar de druiven in alle rust groeien. Koechlin champagne heeft een historische connectie met de Eiffeltoren ... de Eiffeltoren is namelijk ontworpen door Maurice Koechlin. Hij was als leidinggevend ingenieur verbonden aan het kantoor van Gustave Eiffel. Xavier Koechlin heeft zich generaties later gevestigd in de Champagnestreek. Hij wordt bijgestaam door zijn dochter Adeline!
Deze Prestige Brut rijpt 42 maanden 'sur lattes' en is een blend van chardonnay en pinot noir. Heel genereus in de neus. Appel, brioche en vers hooi. Intense aanzet in de mond, veel sap, levendig en harmonieus.